21
21

Англія в драматичному овертаймі вперше в історії стала чемпіоном жіночого Євро з футболу

Англія в драматичному овертаймі вперше в історії стала чемпіоном жіночого Євро з футболу. Німеччина не скористалася нагодою виграти свій дев’ятий титул на Євро.

На чемпіонаті Європи 2022 року з футболу серед жіночих команд визначилася нова найсильніша команда контитенту. Про це TheBest дізнався з повідомлення на сайті “Суспільне спорт”.

Головний трофей на поле лондонського стадіону “Вемблі” здобула збірна Англії, що у фіналі перемогла Німеччину з рахунком 2:1. Обидві команди підходили до вирішального поєдинку непереможеними. У груповому раунді Англія та Німеччина здобули максимально можливі три перемоги. У плей-оф англійки здолали Іспанію (2:1) та Швецію (4:0), а німкені – Австрію (2:0) та Францію (2:1).

У фіналі збірна Німеччини зазіхала на свій рекордний, вже дев’ятий титул чемпіонок Європи. Для жіночої команди Англії турнір у разі перемоги мав стати першим виграним великим міжнародним форумом. Поєдинок обслуговувала українська арбітриня Катерина Монзуль. Сьогоднішній матч став вже третім великим міжнародним фіналом у кар’єрі 41-річної харків’янки та найвідповідальшим матчем на Євро, де раніше Монзуль судила лише півфінали.

У перші 45 хвилин ближчими до перемоги були англійки. З шести ударів збірної Англії у бік воріт німкень три прийшлися у площину воріт (у Німеччини – жодного удару в площину). Та все ж гості змогли відстояти паритет за підсумками першого тайму. Ситуація змінилася на початку другого тайму. Попри те, що активніше била по воротах тепер Німеччина, саме Англія відкрила рахунок. На 62-й хвилині Кіра Волш з середини власної половини поля відправила м’яч уперед навісною передачею, що вивела Еллу Тун на побачення з голкіперкою Німеччини Мерле Фромс. Тун забила майстерним перекиданням м’яча через Фромс – 1:0.

Німеччина все ж забила на 79-й хвилині. Атаку правим флангом закінчувала гострим прострілом Табеа Васмут, а у ворота одним дотиком м’яча скерувала Ліна Магуль. На цьому голи в основний час матчу закінчувалися, а доля поєдинку мала вирішуватися в овертаймі. Третій та переможний гол у матчі було забито за дев’ять хвилин до кінця додаткового часу. Після розіграшу кутового м’яч небезпечно застряг у воротарському майданчику. Хлої Келлі вдалося проштовхнути його повз Фромс та принести Англії довгоочікуваний титул – 2:1.